EN | RU | FI

Valtuustojen puheenjohtajat

1919-1922 Wiikinkoski Oskar s. 27.7.1869 Noormarkku, k. 23.3.1939 Pudasjärvi
1923-1925 Paavola Aarne  
1926-1929 Wiikinkoski Oskar s. 27.7.1869 Noormarkku, k. 23.3.1939 Pudasjärvi
1930-1932 Paavola Aarne  
1932-1933 Wiikinkoski Oskar s. 27.7.1869 Noormarkku, k. 23.3.1939 Pudasjärvi
1934-1946 Virkkula Aulis  
1947-1952 Honkanen Veikko s. 6.9.1908 Varpaisjärvi, k. 10.5.1999 Pudasjärvi
1952-1953 Timonen Kalle  
1954-1964 Rytinki Eino  
1965-1966 Honkanen Veikko s. 6.9.1908 Varpaisjärvi, k. 10.5.1999 Pudasjärvi
1967 Huttu-Hiltunen Veikko  
1968 Timonen Iikka  
1969-1972 Alatalo Väinö  
1973 Paloniemi Olavi  
1974-1975 Alatalo Väinö  
1976-1980 Paloniemi Olavi  
1981-1984 Kinnunen Kalle  
1985-1988 Alatalo Jorma  
1989-1996 Lehto Pekka  
1997-2000 Sammelvuo Seppo  
2001-2004 Kenttälä Reijo  
2005-2008 Riekki Vesa  
2009-2012 Oinas-Panuma Eero  
2013-2017 Vähäkuopus Timo  
2017- Kälkäjä Mari  

pudasjarvi  Lapland - The North of Finland